Basen dla dworku jednorodzinnego z tyłu domu w zacisznym miejscu o wymiarach 9 m x 3,5 m x 1,4 m.

Do tak pięknej zaprojektowanej przestrzeni o klasycznej formie wykonania, basen ze stali nierdzewnej z systemem przeciwprądu wnosi nowoczesny szyk łącząc w zwartą całość otoczenie dworku. Ruszt rynny przelewowej ze stali nierdzewnej zaprojektowany jest w jednej linii nawiązując do klasycznego stylu architektury. Ciekawym rozwiązaniem jest prysznic przy basenie, który pełni funkcję ukrytych drzwi w podłodze do pomieszczenia technicznego. W części przedniej usytuowany został przeciwprąd do masażu i pływania, natomiast z drugiej strony znajduje się roleta podwodna schowana pod leżanką z masażem powietrznym dla dwóch osób. Zaletą rolety podwodnej z tworzywa jest utrzymanie czystej i ciepłej wody oraz bezpieczeństwo dla dzieci. Zimą woda spuszczana jest do dna lub do połowy niecki.

 

 
W upalne lato miło jest wypocząć leżąc na leżaku umiejscowionym nad własnym basenem, wypełnionym nagrzaną od słońca wodą.
 

FILTRACJA WODY W BASENIE TO PRIORYTET
Jak wiadomo, podczas korzystania z basenu lustro wody zostaje podniesione i jeżeli sięga powyżej krawędzi basenu rozlewa się poza jego obszar. Aby zapobiec tego typu sytuacjom, w basenach stosuje się rozwiązania mające na celu wychwycenie nadmiaru podnoszącej się wody, przefiltrowanie jej i na powrót dostarczenie do basenu.

Ze względu na funkcjonalność związaną z czyszczeniem wody możemy wyróżnić dwa typy basenów, a mianowicie skimmerowy i przelewowy.System skimmerowy montowany jest w mniejszych basenach, a także wybudowanych na prywatnych posesjach – jest to prosta zasada filtracji wody, polegająca na wyłapywaniu zanieczyszczeń przez specjalne urządzenie o kształcie prostokąta montowane tuż pod krawędzią basenu. Wielkość i ilość skimmerów dobiera się w zależności od wielkości basenu oraz zastosowanego systemu filtracji.

BASEN Z SYSTEMEM PRZELEWOWYM


Innym, nieco bardziej zaawansowanym technologicznie sposobem jest zastosowanie rynny przelewowej, do której wlewa się nadmiar wody wypływającej z basenu. Jest ona montowana pod kratką biegnącą wokół zewnętrznej krawędzi basenu, która wychwytując wodę, zlewa ją do zbiornika przelewowego. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu, woda ze zbiornika zasysana jest do pompy która po przefiltrowaniu kieruje ją z powrotem do basenu. W przypadku nadmiaru wody wlewanej do zbiornika, część jest odprowadzana do kanału ściekowego. Zasadę basenów przelewowych stosuje się w basenach publicznych, gdzie straty wody są największe, a także w basenach o podwyższonym standardzie, gdzie położony jest nacisk na estetykę i nowoczesne wzornictwo.

BASEN Z SYSTEMEM PRZECIWPRĄDU


Nie każdy może mieć basen rozmiarów olimpijskich, ale za to większość ludzi lubi sobie popływać – w takiej sytuacji proponujemy mniejszy basen z nowoczesnym systemem przeciwprądu, pozwalającym na dowolne pływanie. Na czym polega przeciwprąd? Otóż w basenie montuje się urządzenie tworzące silny przeciwprąd dzięki któremu można niejako płynąć w miejscu. Urządzenie instalowane może być w prawie każdym basenie z odpowiednią głębokością oraz długością większą niż wzrost człowieka. Mogą z niego korzystać również dzieci. Przeciwprąd stosowany bywa w basenach do hydromasażu, aerobiku oraz rekreacyjnie i treningowo.

Urządzenie jest zaopatrzone w pilot zdalnego sterowania, za pomocą którego można regulować siłę przeciwprądu i dostosować ją do własnych potrzeb. Pomimo że system działa na prąd elektryczny jest doskonale izolowany, więc nie ma niebezpieczeństwa porażenia.